Producenci
6 FAJNYCH ZAJĘĆ Z PSEM W GORĄCE LETNIE DNI
6 FAJNYCH ZAJĘĆ Z PSEM W GORĄCE LETNIE DNI

Istnieje wiele letnich aktywności, które możesz wykonywać razem ze swoim psem bez ryzyka przegrzania.  Lato to miła okazja do podzielenia się nowymi doświadczeniami i wzmocnienia więzi między Wami. Przygotowaliśmy listę tego, co nasi sportowcy robią ze swoimi psami latem.

1. IDŹ POPŁYWAĆ!

Pływanie to nie tylko świetna zabawa, ale także świetny sposób na ćwiczenia i delikatne wzmocnienie ciała psa.

Niektóre psy czują się w wodzie jak ryby. Inne potrzebują nieco więcej czasu, aby cieszyć się pływaniem.

- Kiedy wprowadzasz psa do wody, nie spiesz się i spraw, aby było to pozytywne doświadczenie. Ze względów bezpieczeństwa zawsze używam kamizelki ratunkowej dla psa. Wypadki mogą się przydarzyć nawet najlepszym pływakom! Kamizelka ratunkowa zapewni również Twojemu psu dodatkowe wsparcie w wodzie, co jest świetne dla psów uczących się pływać.

Więcej wskazówek dotyczących pływania dla psów znajdziesz w tym filmie:

 

2. SPRÓBUJ z psem SUP'a

Stand up paddle boarding to kolejna przyjemna aktywność w wodzie, którą możesz wypróbować z psem. Twój pies może pływać obok deski, jak również stać, siedzieć lub leżeć na desce wiosłowej. Pamiętaj, że mięśnie Twojego psa ciężko pracują we wszystkich pozycjach ze względu na niestabilną powierzchnię, więc na początku sesje powinny być krótkie.

Artykuł na Instagramie Niektóre 2

- Jeśli zabierzesz psa na deskę SUP, zaopatrz się w deskę do wiosłowania, która jest stabilna i ma miejsce dla was obojga. Deska do wiosłowania na stojąco powinna również zapewnić łapom psa dobrą przyczepność.

- Oprócz tego, że kamizelka ratunkowa pomaga utrzymać go na powierzchni, jeśli coś się stanie, sprawi, że Twój pies będzie bardziej widoczny w wodzie. Stosowana przez nas kamizelka ratunkowa Safe posiada solidny uchwyt, który w razie potrzeby ułatwia podniesienie psa na deskę. Bez uchwytu wyciągnięcie mokrego psa z wody może być trudne, nawet jeśli jest mały!

3. WYBIERZCIE SIĘ NA DŁUGĄ WĘDRÓWKĘ RAZEM

Długie letnie dni z ładną pogodą pozwalają nam na jeszcze dłuższe wędrówki niż nasze codzienne spacery i odkrywanie nowych miejsc. Piesze wędrówki zapewniają dobrą kondycję Tobie i Twojemu psu, a odwiedzanie nowych szlaków pobudzi Twojego psa również psychicznie. Zachęcamy do przynajmniej jednego trekkingu z psem tego lata! Jeśli potrzebujesz inspiracji do odkrywania ładnych szlaków z psem, dostępne są aplikacje, które Ci pomogą. Możesz również skontaktować się z biurem turystycznym w okolicy, którą planujesz odwiedzić, aby uzyskać lokalne wskazówki.

Lista kontrolna wędrówek dla właścicieli psów:

  • Pas , pozwala na spacer z psem i posiadanie wolnych rąk.
  • Torba pas do przechowywania żywności, psich smakołyków, butelek i innch niezbędnych rzeczy.
  • Smycz dla psa. Na wędrówki polecamy dłuższą linkę, częściowo lub w pełni elastyczną, pozwalającą Twojemu psu na poznawanie otoczenia.
  • Lekkie i ergonomiczne szelki dla psa . Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze idealnych szelek dla swojego psa zapraszamy do kontaktu z nami.
  • Jeśli Twój pies biegnie swobodnie, polecamy obrożę bezpieczną .
  • Zawsze powinieneś mieć przy sobie komplet bucików dla psa . Można ich użyć, aby zapobiec skaleczeniu lub obolałości łap na nierównym terenie lub w przypadku kontuzji.
  • Apteczka.  
  • Woda dla Ciebie i Twojego psa. Utrzymanie nawodnienia jest bardzo ważne w ciepłe dni!

4. IDŹ NA KEMPING Z PSEM!

Jeśli jeszcze nie próbowałeś biwakować ze swoim psem, gorąco polecamy zrobić to tego lata. Połączenie z psem podczas spędzenia nocy lub dwóch w dziczy jest niesamowite! Masz więcej czasu na skupienie się na sobie nawzajem. Pozwól swojemu psu zainspirować Cię do życia chwilą i cieszenia się nią w pełni!

 

Kiedy wybierasz się na kemping, masz dużo sprzętu do noszenia dla siebie i swojego psa. Dlaczego nie podzielić się ciężarem ze swoim czworonożnym towarzyszem? Większość psów chętnie nosi plecak dla psa . wzmacnia również ich ciała i pobudza je psychicznie.   Musisz jednak upewnić się, że twój pies jest wystarczająco duży, aby nosić plecak i być przygotowany na wyzwanie.

 

Na wyprawy biwakowe najczęściej szukamy lekkiego i wielofunkcyjnego sprzętu. Bungee Touring regulowany jest wszechstronny idealny na wycieczki campingowe, można go łatwo regulować, aby dopasować smycz wokół talii, wokół drzewa lub w dłoni. Ta innowacyjna smycz posiada również kilka innych przydatnych funkcji.

Pamiętaj, że nie musisz chodzić bardzo daleko, aby przeżyć niesamowite wrażenia z biwakowania ze swoim psem – najważniejsze jest, abyście wyszli razem!

5. POZWÓL SWOJEMU PSU UŻYWAĆ NOSA!

Czy wiesz, że Twój pies może być bardziej zmęczony po 10 minutach używania głowy niż godzinny spacer? Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest umożliwienie psu używania węchu. Możesz bardzo łatwo stworzyć ekscytujące domowe gry,  które sprawią, że Twój pies będzie zajęty i zadowolony!

Artykuł na Instagramie Niektóre 6

Możesz też spróbować śledzenia ze swoim psem. Do tego potrzebne są szelki dla psa z zaczepem na linkę , długa linka i trochę smakołyków .

- Zrób mini-pole o wymiarach 2x2 metry. Przejdź śladem w tym polu. Połóż wiele małych smakołyków na torze (12-16 sztuk). Pozwól swojemu psu podążać tropem smakołyków przez minutę.

Innym sposobem nauczenia śledzenia psa jest rozpoczęcie od linii prostej o długości 20-50 metrów. Połóż mały smakołyk na każdym kroku (1 krok = 1 stopa długości). W miarę postępów psa stopniowo zwiększaj odległość między przysmakami.

6. BIEGNIJ WCZEŚNIE RANO!

Wcześnie rano temperatury mogą być wystarczająco chłodne, aby cieszyć się bieganiem lub jazdą na rowerze z psem. Nasi sportowcy wstają już o 4 rano, aby latem trenować swoje psy. Są jednak bardzo ostrożni podczas biegania w ciepłe letnie miesiące, ponieważ psy są podatne na przegrzanie. Zazwyczaj unikają treningu w temperaturach wyższych niż 15 stopni Celsjusza

Bieganie z psem latem

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl