Producenci
UPRZĄŻ I SPRZĘT DO JAZDY NA NARTACH Z PSAMI
UPRZĄŻ I SPRZĘT DO JAZDY NA NARTACH Z PSAMI

Podczas jazdy na nartach z psem, skijoringu, niezbędny jest dobór sprzętu pasującego do aktywności.

Właściwy sprzęt poprawi wrażenia zarówno Tobie, jak i Twojemu psu. Pomoże również zapobiegać kontuzjom.

UPRZĄŻ DO SKIJORINGU

Jeśli chcesz, aby Twój pies ciągnął, powinieneś wybrać uprząż do ciągnięcia. Szelki nie powinny ograniczać ruchów psa.

FreeMotion Szelki zostały opracowane dla działań takich jak narciarstwo biegowe z psem. Szyja w kształcie litery Y zapewnia psu swobodę ruchu i minimalne ograniczenie oddechu. Używając odpowiedniej uprzęży zapobiegasz również przeciążeniom. Dostępna jest szeroka gama rozmiarów, a ta uprząż jest regulowana, aby pasowała do większości psów.

Jeśli Twój pies również ciągnie pulkę, szelki łączone są jeszcze lepszym wyborem. Forma i funkcja są równoważne uprzężom Freemotion, ale łączone uprzęże mają również punkty mocowania pulka i wzmocnienie listwami wokół szyi, aby równomiernie rozłożyć siłę podczas ciągnięcia ciężkich ładunków.

Jeśli Twój pies nie ciągnie, szelki linkowe są idealne, są to lekkie i uniwersalne szelki, które również nie krępują ruchów psa.

SMYCZ

Zaleca się używanie smyczy bungee zamiast linki statycznej podczas jazdy na nartach z psem, ponieważ aktywność wiąże się z dużą prędkością. Elastyczna linka sprawi, że jazda na nartach stanie się bardziej komfortowa dla Ciebie i Twojego psa oraz pomoże uniknąć kontuzji kręgosłupa. Jeśli upadniesz lub Twój pies nagle się zatrzyma, bungee również złagodzi gwałtowne szarpnięcia.

Ze względów bezpieczeństwa konieczna jest pewna odległość między tobą a psem. Zalecamy 2,8 metra lub więcej dla psa, który ciągnie przed Tobą. Jeśli pies biegnie obok ciebie, wystarczy krótsza smycz.

Jeśli Twój pies jest silnym pullerem, smycz Bungee jest właściwym wyborem. Cała linia jest elastyczna i solidna, dostępna w długościach 2 i 2,8 metra. Inną opcją jest Touring Bungee , gdzie tylko część linki jest elastyczna. Daje to większą kontrolę nad psem, ponieważ w razie potrzeby możesz złapać statyczne części. Ponadto bungee jest bardziej miękki, co jest idealne dla psów, które nie ciągną tak mocno. Dostępnych jest kilka długości i szerokości. Ta lekka linia jest idealna dla mniejszych psów.

PASEK

Podczas jazdy na nartach musisz mieć wolne ręce. Dlatego niezbędne jest posiadanie solidnego i wygodnego paska.

Pas do skiijoringu z psem

Løype Belt został zaprojektowany specjalnie dla narciarstwa biegowego z psami z miejscem na biodra poruszać się swobodnie. Mimo to pas zapewnia niezbędne wsparcie, aby utrzymać prawidłową technikę jazdy na nartach, nawet gdy pies ciągnie. Znajdujący się na nim karabińczyk Quick release ułatwia odczepienie psa, jeśli upadniesz lub wydarzy się coś nieoczekiwanego, ale można go łatwo zmienić, jeśli wolisz inny rodzaj mocowania.

SKARPETY

Zawsze noś buciki podczas jazdy na nartach, na wypadek skaleczenia lub obolałych łap. Pas Løype ma osobną kieszeń, której można użyć do tego celu.

Zaleca się używanie skarpet w celu zapobiegania urazom, zwłaszcza jeśli warunki są trudne lub Twój pies ma tendencję do wpadania lodu lub śniegu między palce stóp.

Nasze buty do długich dystansów zostały opracowane z myślą o śniegu. Dobrze leżą na łapach i zapewniają miejsce na naturalne poruszanie się palców po powierzchni.

 

KOMBINEZON NARCIARSKI DLA PSÓW

Jeśli Twój pies ma dłuższą sierść i zmaga się z grudkami śniegu lub lodu w okresie zimowym, dobrym pomysłem może być użycie kombinezonu zakrywającego ciało. Pełny kombinezon może również przynieść korzyści psom o mniejszej sierści, które potrzebują ochrony przed wiatrem lub śniegiem.

Trixie płaszcz zimowy to wygodny, elastyczny kombinezon, który ściśle przylega do ciała, nie krępując ruchów i można na niego założyć uprząż (lub kurtkę).

Jedyne, czego teraz brakuje, to trochę smakołyków, które nagrodzą twojego psa, wtedy powinieneś być gotowy!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl