Producenci
8 WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH BIEGANIA W TERENIE Z PSEM
8 WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH BIEGANIA W TERENIE Z PSEM

Chcesz biegać ze swoim psem, ale potrzebujesz kilku wskazówek, jak zacząć? 

1. PLANUJ

Pamiętaj, co pasuje do Twojego psa, kiedy wybierasz miejsce docelowe. Zabranie Husky'ego do ciepłego kraju lub Whippeta do miejsca, w którym jest mroźno, może nie być najlepszym pomysłem. 

- Musisz dobrze znać swojego psa i za każdym razem nauczyć się lepiej się przygotowywać.  

2. PRZYGOTUJ SIĘ

Upewnij się, że Twój pies jest przygotowany na wyzwanie. W przeciwnym razie wędrówka lub bieg w terenie może być dla niego złym doświadczeniem. 

- Nie możesz zabrać psa na 20-kilometrowy bieg, jeśli nie jest przyzwyczajony do biegania na tym dystansie. Najlepiej byłoby, gdybyś przygotował go krok po kroku.

Przygotuj się również na warunki, z jakimi przyjdzie ci się zmierzyć. Jakie będą prawdopodobnie temperatury? Jaka powierzchnia? Czy są jakieś przeszkody, na które będziesz musiał się przygotować, na przykład przejście przez chwiejący się most, który może przestraszyć twojego psa, jeśli nigdy wcześniej ich nie widział?

Zaleca się również przygotowanie łap psa, aby zapobiec pęknięciom lub opuchliźnie łap. Możesz zacząć używać DiamondCoat Regenerum Balm z wyprzedzeniem, aby były miękkie. Omega3 , podawany z wodą lub pokarmem psa, wzmacnia łapy od wewnątrz. Na szlaku zawsze warto zabrać ze sobą buciki, aby chronić je przed trudnym terenem.

3. DOSTOSUJ

- Jeśli wybierasz się na bieg lub długi bieg, pamiętaj, że nie chodzi tylko o Ciebie. Chodzi również o twojego psa i musisz się nim opiekować.

Oznacza to, że należy biec spokojniej, gdy jest ciepło, i zrobić sobie przerwę, jeśli pies się zmęczy.

 

Dowiedz się więcej: Czy mogę trenować z psem w ciepłe dni?

4. DOBRY SPRZĘT

Aby osiągnąć najlepsze wyniki i uniknąć kontuzji, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. 

- Zawsze używam uprzęży Freemotion, ponieważ dobrze pasuje do mojego psa dzięki temu potrafi swobodnie oddychać i dobrze biegać. Używam również smyczy Bungee i pasa CaniX . Wszystko jest super lekkie i wygodne. To bardzo ważne, jeśli wybierasz się na dłuższe biegi.

5. WODA

Upewnij się, że po drodze pies może się napić lub ochłodzić w rzekach lub innych źródłach wody. 

- Kiedy wiem, że jadę w rejony bez wody, przynoszę wodę w butelce. Upewnij się, że wiesz, ile potrzebuje Twój pies. Temperatura i poziom aktywności to czynniki, które wpływają na to, ile Twój pies pije.

6. NAUCZ PSA CHODZIĆ ZA TOBĄ

Bieganie w dół może być trudne dla twojego ciała, jeśli twój pies jest silnym zawodnikiem. Dlatego nauczenie psa biegania za tobą może być bardzo przydatne! 

Nie wszystkie psy są łatwe do nauczenia, ale po wypróbowaniu kilku metod uda ci się!

7. KROWY

Upewnij się, że trzymasz psa pod kontrolą, jeśli spotkasz zwierzęta. Posiadanie psa na smyczy może być wymagane, więc upewnij się, że zapoznałeś się z przepisami obowiązującymi w okolicy, którą odwiedzasz. 

- Jeśli spotkasz stado krów, zaleca się spacer wokół nich - zwłaszcza jeśli mają cielęta! Krowy mogą czuć się zagrożone przez psa i chcieć bronić swoich dzieci. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której krowa będzie się poruszać, możesz użyć kijów lub kijów, aby narobić hałasu. Krowy zwykle boją się hałasów.

8. GRZMOT

Jeśli nadchodzi burza, poszukaj miejsca, w którym Ty i Twój pies będziecie bezpieczni. 

– Nie da się zbiec z góry w dziesięć minut, więc tak to robię. Jeśli Twój pies się przestraszy, bądź z nim/nią i zachowuj się spokojnie.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl